Wybór adwokata w sprawie o rozwód, podział majątku czy w sprawach rodzinnych ma szczególne znaczenie, bo konsekwencje decyzji sądowych w tych postępowaniach rzutują na kolejne lata życia. Moją rolą jest pomoc w ustaleniu warunków zakończenia związku. Doradzam jakie działania należy podjąć, by minimalizować stres i konflikt z drugą stroną. Negocjuję w imieniu klienta, aby uzyskać najkorzystniejsze rozwiązania. Doradzam w sprawach majątkowych, alimentów i opieki nad dzieckiem. Moja wiedza i doświadczenie w reprezentowaniu klientów przed sądem pomagają zrozumieć specyfikę procedury i konsekwencje, jakie są z nimi związane.

 

Adwokat rodzinny - Warszawa

 

Rodzina, jako podstawowa komórka społeczna, funkcjonuje w ramach ogólnie przyjętych norm społecznych oraz przepisów prawa. Członkowie najbliższej rodziny mają wobec siebie prawa i obowiązki, które niekiedy trzeba egzekwować na drodze formalnej. W Kancelarii Radcy Prawnego Ilony Zielińskiej w Warszawie zajmujemy się sprawami z zakresu szeroko pojętego prawa rodzinnego. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty.

Prawnik: rozwody

Aby w toku postępowania sądowego mogło dojść do rozwiązania małżeństwa poprzez rozwód, musi zajść podstawowa przesłanka, jaką jest trwały i zupełny rozpad pożycia. Jeżeli z zeznań stron wyniknie, że rozpad jest jedynie zupełny albo jedynie trwały, wówczas lepszym rozwiązaniem dla małżonków może być separacja. Ma ona zupełnie inny skutek niż rozwód, bo nie oznacza zakończenia małżeństwa, jednak pozwala uregulować pewne kwestie małżeńskie. Co ważne, składając w sądzie pozew rozwodowy, można określić, czy sprawa ma dotyczyć jednocześnie orzekania o winie, czy może bez takiego orzekania. Jeśli strona chce obarczyć winą za rozpad związku drugą stronę, musi przed sądem przedstawić dowody. Aby uzyskać szczegółowe informacje o procesie, ale też skorzystać z doradztwa, zachęcamy do kontaktu z naszą kancelarią w Warszawie, gdzie prawnik zajmie się wszelkimi formalnościami związanymi z rozwodem.

Sprawy związane z alimentami

Obowiązek alimentacyjny spoczywa na rodzicach, którzy nie mieszkają ze swoimi dziećmi. Czyli jeżeli po rozstaniu czy rozwodzie ojciec dziecka wyprowadził się z domu i małoletni mieszka wyłącznie z matką, wówczas ojciec ma obowiązek wypłacać alimenty w kwocie zasądzonej przez sąd. Rzecz jasna zdarzają się również sytuacje odwrotne, gdzie dziecko pozostające pod opieką ojca otrzymuje alimenty od matki. Sprawy o alimenty nie należą do łatwych, bo wielu polskich rodziców unika obowiązku. Szacuje się, że aż 600 000 zobowiązanych osób nie płaci alimentów, a środków niezbędnych do życia nie otrzymuje nawet milion dzieci. W naszej kancelarii pomagamy rodzicom zarówno ubiegać się o alimenty, jak i ich podniesienie czy obniżenie. Zgodnie z polskim prawem alimenty przysługują nie tylko małoletnim dzieciom od rodziców, ale też w wielu innych stosunkach rodzinnych, gdy jedna z osób nie jest w stanie samodzielnie się utrzymać. Zapraszamy do kontaktu — przyjrzymy się sprawie i doradzimy, jakie działania warto podjąć.

 

Sprawy dotyczące praw i obowiązków rodziców wobec dzieci

 

Opieka nad własnym dzieckiem i spędzanie z nim czasu to jednocześnie prawo oraz obowiązek rodzica. W przypadku braku porozumienia z drugim rodzicem istnieje możliwość sądowego zabezpieczenia kontaktów albo ustalenia rodzicielskiego planu wychowawczego. Zdarzają się sprawy, w których rodzic mieszkający z dzieckiem utrudnia drugiemu rodzicowi kontakty z małoletnim, z drugiej strony wielu rodziców, na których spoczywa obowiązek alimentacyjny, nie wypłaca zasądzonych alimentów i nie zabiega o kontakty z dziećmi. W rozwoju młodego umysłu bardzo ważne są wzorce rodzinne, w tym rzecz jasna obecność obojga rodziców — wciąż zbyt wiele osób zapomina, jak dużą krzywdę wyrządzają własnym dzieciom, tocząc walkę z byłym partnerem lub partnerką.

 

Podział majątku i inne sprawy z zakresu prawa rodzinnego

 

W sytuacji, kiedy toczy się sprawa rozwodowa małżonków, którzy w czasie trwania małżeństwa mieli wspólnotę majątkową, po orzeczeniu rozwodu konieczne jest dokonanie podziału majątku. Takie postępowania, zwłaszcza w przypadku braku chęci dogadania się z drugą stroną, mogą ciągnąć się latami. Aby jak najszybciej móc rozpocząć nowy rozdział w życiu, warto skorzystać z pomocy prawnika specjalizującego się w prawie rodzinnym. W naszej kancelarii w Warszawie prowadzimy również sprawy dotyczące ustalania albo zaprzeczenia ojcostwa, zarządzania majątkiem dziecka, władzy rodzicielskiej czy wynikające z Konwencji Haskiej. Zapraszamy do kontaktu w celu przedstawienia radcy prawnemu szczegółów sprawy.

 

Adwokat zajmujący się prawem rodzinnym w Warszawie

Kancelaria Radcy Prawnego Ilony Zielińskiej w Warszawie zajmuje się w szczególności następującymi sprawami: 

 • rozwodami
 • separacją
 • alimentami
 • ustalaniem obowiązku alimentacyjnego
 • ustalaniem miejsca zamieszkania dziecka
 • władzą rodzicielską i jej ograniczeniem
 • kontaktami z dzieckiem
 • rodzicielskim planem wychowawczym
 • ustalaniem i zaprzeczaniem ojcostwa
 • Konwencją Haską
 • zarządem majątkiem dziecka

Specjalizujący się w sprawach rodzinnych adwokat: Warszawa

Sprawy rodzinne w rozumieniu prawa są wszelkimi kwestiami, które dotyczą wzajemnych obowiązków i praw między członkami rodziny (np. współmałżonkami czy dziećmi a rodzicami). Przepisy ich dotyczące wywodzą się z różnych aktów prawnych. Podstawowe źródło stanowi Konstytucja. Wiele przyjętych obecnie zasad pochodzi też z różnych umów międzynarodowych takich jak Konwencja o prawach dziecka przyjęta przez Zgromadzenie ONZ w 1989 roku (w Polsce weszła ona w życie w 1990 roku). Najczęściej zastosowanie znajdują jednak zapisy z Kodeksu prawa rodzinnego i opiekuńczego, które szczegółowo podchodzą do różnych aspektów dotyczących problemów w rodzinie.

Odbywające się poprzez pełnomocnika rozwody – Warszawa

Adwokat lub radca prawny reprezentujący swoich Klientów podczas spraw rodzinnych (odbywających się na terenie miast takich jak Warszawa praktycznie codziennie) zawsze ma na celu działanie w ich najlepszym interesie – w każdym tych słów znaczeniu. Przykładowo w sytuacji, gdy jedna ze stron rozwodu chce mieć jak najmniejszy kontakt z drugą, prawnik może wcielić się w rolę pełnomocnika, dzięki czemu rozwodząca się osoba po pojawieniu się na pierwszej rozprawie, nie musi stawiać się na kolejnych. To korzystne rozwiązanie szczególnie wtedy, gdy z rozstaniem związane są silne emocje albo konieczność przejęcia obowiązków, którymi do tej pory zajmował się współmałżonek.

Doświadczony, wykwalifikowany i empatyczny adwokat: prawo rodzinne

Warszawa jako stolica kraju stanowi dla wielu osób atrakcyjne miejsce do zamieszkania. Jednak w tym mieście uzyskanie rozwodów z orzeczeniem o winie lub rozstrzygnięć innych spraw z obszaru prawa rodzinnego może trwać nawet kilka lat. Przyczyniają się do tego nie tylko długie terminy wyznaczania rozpraw, ale też kwestie takie jak oczekiwanie na opinie zespołów specjalistów czy czas wydawania przez sąd różnych postanowień. Chociaż adwokat albo radca prawny nie ma wpływu na te aspekty postępowania, jego wiedza, doświadczenie i empatyczne podejście mogą być dla Klientów źródłem komfortu oraz wiary w to, że z czasem wszystko ułoży się pomyślnie.

Kompleksowa pomoc: prawnik rodzinny – Warszawa

Prawo rodzinne obejmuje swoim zakresem różnorodne aspekty – w tym także te związane z rozpadem rodziny. To przykładowo kwestie takie jak rozwodysprawy o alimenty czy podział majątku wspólnego. Decyzja o zerwaniu związku małżeńskiego nie jest łatwa, szczególnie gdy w jego wyniku pojawiły się na świecie dzieci. Z tego powodu, gdy konieczne okazuje się wstąpienie na bardziej formalną drogę, warto postawić na pomoc ze strony profesjonalnego prawnika, który wystąpi w roli adwokata i doradzi najkorzystniejsze rozwiązania. Kancelaria Radcy Prawnego Ilony Zielińskiej w Warszawie oferuje kompleksowe wsparcie w obszarze różnorodnych aspektów prawa rodzinnego.

Klienci zainteresowani skorzystaniem z oferty mogą skontaktować się mailowo lub telefonicznie – również w celu umówienia się na bezpośrednią poradę w biurze.

Może Cię zainteresować: Adwokat sprawy cywilne Warszawa

Prawnik rodzinny Warszawa

 

Kontakt

po wcześniejszym umówieniu lub prosimy o kontakt mailowy

adres

Al. Komisji Edukacji Narodowej 47 lok.180,
02-797 Warszawa

godziny pracy
Poniedziałek - Piątek: 9.00 - 17.00
Sobota: 10.00 - 14.00